Ian Liska


Side Image

O umělci

Ian se narodil v Guatemala City v roce 1983.

Jeho otec, chemik, emigroval z Československa za komunistického režimu ke konci 50-tých let a usadil se v Guatemale. Jeho matka, bankovní úřednice, je původem z Guatemaly se španělskými předky.

Ian vyrostl a vystudoval v Guatemale, kde také vystudoval střední a posléze i Vysokou školu chemickou, kterou zakončil inženýrským titulem.

Už od mládí byl inspirován jedinečným a rozmanitým prostředím Guatemaly, a také velmi ovlivněn díly a tvorbou jeho starší sestry Anny Liska, která je v Guatemale velmi známou malířkou.

Ian se přestěhoval do Evropy v roce 2007, aby objevoval život a kulturu české republiky, a začal také rozvíjet malování akrylátovými barvami na plátno a to v roce 2008 v Praze. Brzy objevil novou a velmi specifickou cestu vyjádření světa barev. Malování se pro něj později stalo spiritualní cestou, jednou z těch, která změnila jeho život a způsob přemýšlení o něm.

Jeho první výstava, "Metamorfosis" , představovala jeho přechod ze světa vědy do nádhereného světa umění. V červnu tohoto roku představil svou druhou výstavu "One Step Beyond the Senses", která je v současnosti k vidění v Casa Latina (Vlkova 19,Praha 3) a to až do 10. srpna 2010.

Další výstava "Tuning with Nature" začíná 9. září tohoto roku v hotelu Carlo IV v Praze.

O tvorbě Silně ovlivněn mocným spojením s přírodou chce Ian ve svých dílech vyjádřit koncepty přirozeného vývoje, růstu a vnitřního spojení člověka se Zemí. Jeho misí je být v harmonii s jeho vlastní přirozeností a jeho prací vyjádřit svou duši. Malování se pro Iana stalo způsobem sdílení vnitřního světa s ostatními.